Új emléktábla a téli hadjárat útvonalán

2022. március 29-én folytatódott az a rendezvénysorozat, melynek célja emléktáblák elhelyezése az 1664-es téli hadjárat fontosabb állomásain.

Míg az emlékezet táblái az elmúlt évben két helyszínen, Zrínyi-Újvárnál és Barcson kerülhettek helyükre, ezúttal Berzence adott helyszínt a megemlékezésnek. A hajdani vár tövében kialakított emlékhelyen Kovács Zoltán polgármester köszöntötte a megjelenteket. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi és Honvédtisztképző Kar oktatója, dr. Négyesi Lajos ezredes beszédében méltatta a téli hadjárat jelentőségét, míg Molnár István régész, a kaposvári Rippl-Rónai Múzeum főmuzeológusa a vár feltárásának részleteit ismertette. Színesítette a megemlékezést, hogy a régészek számos korabeli leletet is bemutattak, a megjelent diákok és vendégek legnagyobb örömére. Lövedékek, egy szakállas puska és több aranypénz hirdette a hajdani erősség fontosságát. A táblának helyet adó kőtömböt az önkormányzat, míg a táblát a Honvéd Kulturális Egyesület biztosította. A rendezvényen a Ludovika-történeti Kutatóműhelyt annak vezetője, dr. Padányi József vezérőrnagy képviselte.